۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ۱۴:۴۵ ۵۶۱
طبقه بندی: پروژه های در حال ساخت عمران
چچ
2KzZhNmI2K7Yp9mGINmB2LHYr9mI2LPZig==

جلوخان فردوسی

بازپیرایی جلوخان فردوسی از آن دسته دغدغه های اهالی فرهنگ و هنر خطه خراسان و شهر مشهد بود که سالهای سال به آن توجه نشد و آرامگاه فردوسی بزرگ، پیشخوانی در شان گردشگران این قطب گردشگری نداشت که این امر با حضور شورای پنجم پیگیری گردید.

عملیات اجرایی این پروژه بر عهده سازمان عمران شهرداری مشهد گذاشته شد و به پایان رسیدن این پروژه بدون همیاری معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و حمایت های شهردار محترم مشهد ممکن نبود.

فاز سوم بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی با هدف ایجاد فضای تفریحی و گردشگری و افزایش سرانه فضای سبز به همراه افزایش نشاط و سلامت شهروندان و گردشگران با مساحتی بالغ بر 4 هکتار شامل 11 هزار متر مربع پارکینگ، 7 هزار متر مربع فضای سبز و 2 آبنما می باشد.

این پروژه در تاریخ 25 اسفند ماه 98 همزمان با پایان سرایش شاهنامه به بهره برداری رسید تا گردشگران خطه خراسان و دوستداران حکیم ابولقاسم فردوسی بتوانند از این فضای دلنشین استفاده نمایند و شیرینی آن را بچشند.

بهسازی بازپیرایی جلوخان فردوسی به وسعت 7 هکتار، با اعتباری معادل 30 میلیارد تومان در دوره مدیریت شهری شورای پنجم فضای آبرومندی را به ارمغان آورد.

وضعیت پروژه: خاتمه یافته
تاریخ شروع اجرا: ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
تاریخ پایان اجرا: ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
کارفرما: معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک
مجری: سازمان عمران شهرداری مشهد
فایل های پیوست