شنبه, ۲۵ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۲۱ ۷۰
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KfZhtis2KfZhSDYt9ix2K0g2YXYt9in2YTYudin2KrZiiDYp9it2K/Yp9irINiu2Lcg2KrZiNmE2YrYryDZgtmK2LEg2KfZhdmI2YTYs9mK2YjZhiDYqtmI2LPYtyDYs9in2LLZhdin2YYg2LnZhdix2KfZhiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYrw==

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد خبر داد:

انجام طرح مطالعاتی احداث خط تولید قیر امولسیون توسط سازمان عمران شهرداری مشهد

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری مشهد گفت: در راستای جلوگیری از آلودگی محیط زیست، کاهش مصرف انرژی، ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری مشهد و همچنین تولید محصولی با ایمنی بالاتر نسبت به قیر های دیگر، طرح مطالعاتی احداث خط تولید قیر امولسیون مورد مطالعه قرار گرفت.

امیر سیاوش حجازی گفت: در حال حاضر در شهرداری مشهد به منظور انجام اندود(پوشش) سطحی و اندود نفوذی از قیر های محلول MC استفاده می شود که این نوع قیر ها به دلیل دارا بودن نفت سفید به عنوان حلال، موجب مشکلات محیط زیستی عدیده ای می شود، علاوه براین برای پرسنل پخش نیز عوارض بسیاری دارد.

وی افزود: این نوع قیر ها نیاز به گرمایش در هنگام نگهداری و حمل دارند که با توجه به نوع حلال موجب بروز خطراتی می شود.

حجازی بیان کرد: قیر های امولسیون ترکیبی از قیر به همراه آب و یک ماده امولسیون ساز است که معایب قیر های محلول را نداشته و کاربرد اجرایی آن نیز راحت تر می باشد.

وی ادامه داد: در مقایسه با قیر محلول، قیر امولسیون هم به لحاظ محیط زیستی، ایمنی و کاهش هزینه ها به صرفه است و از این نوع قیر می توان علاوه بر اندود سطحی و نفوذی، در تولید آسفالت های حفاظتی و آسفالت سرد بهره برد.

حجازی تصریح کرد: در همین راستا مطالعات اولیه فنی و اقتصادی در خصوص راه اندازی خط تولید قیر امولسیون توسط واحد تحقیق و توسعه سازمان عمران انجام پذیرفت که موجب نتایج مطلوبی جهت ورود سازمان در این موضوع گردیده و درصورت حمایت های قانونی و مالی از این طرح می توان آن را اجرایی نمود.

وی خاطر نشان کرد: از کاربرد های این طرح میتوان به تولید آسفالت سرد، آسفالت های محافظتی و لایه نازک، اندود سطحی (تک کت)، اندود نفوذی(پریم کت) و ... اشاره کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0045386950175
Qt: 0.4958119392395