پنجشنبه, ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۵۷ ۴۰
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KrZhdis2YrYryDYp9iyINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmF2LTZh9ivINio2KfYqNiqINin2KzYsdin2Yog2KLYs9mB2KfZhNiqINmE2KfZitmHINmG2KfYstmDINiv2LEg2LPZitiy2K/Zh9mF2YrZhiDZh9mF2KfZiti0INmF2YTZiiDZgtmK2LEg2Ygg2KLYs9mB2KfZhNiq

تمجید از شهرداری مشهد بابت اجرای آسفالت لایه نازک در سیزدهمین همایش ملی قیر و آسفالت

در سیزدهمین همایش ملی قیر، آسفالت و ماشین آلات که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید، از شهرداری مشهد بابت اقدامات موثر در حوزه فناوری های نوین و اجرای آسفالت لایه نازک تمجید شد.

فریدون مقدس نژاد دبیر این همایش ضمن تاکید بر اجرای آسفالت لایه نازک، گفت: این روش در دنیا مرسوم است و اجرای آسفالت لایه نازک به منظور کاهش آلودگی ها در زمان تولید، پخش، تهیه آسفالت و باتوجه به محدود بودن مصالح سنگی، با هدف کاهش هزینه ها انجام می شود.

وی ضمن تمجید از شهرداری مشهد بابت اجرای این شیوه در حوزه عمرانی، ادامه داد: خوشبختانه در شهرداری مشهد اقدامات موثری در این حوزه و اجرای موفقیت آمیز آسفالت لایه نازک در شبکه معابر انجام شده که در آینده باید بیشتر از این روش به طور گسترده و به موقع در سطح کشور استفاده شود.
گفتنی است این آسفالت از مخلوط آسفالت کارخانه‌ای اصلاح شده پلیمری با دانه‌بندی میان‌تهی و با ترکیب پودر لاستیک‌های ضایعاتی شکل می‌گیرد.همچنین در طرح بهسازی و روکش آسفالت به روش لایه نازک، ضخامت آسفالت حدودا ۲ونیم سانتی متر است درحالی که در روش‌های عادی ضخامت بین ۴ الی ۵ سانتیمتر می باشد. از دیگر مزایای این روش بهبود مقاومت لغزندگی در زمان بارندگی و مقاومت در برابر ترک های پوست سوسماری و همچنین آسفالت لایه نازک یک روکش حفاظتی مناسب به ویژه برای مسیرهای فرعی است که امکان افزایش ضخامت آسفالت و تراش در آنها وجود ندارد.
لازم به ذکر است اولین اجرای آسفالت لایه نازک شهرداری مشهد توسط سازمان عمران در خیابان عمار یاسر واقع در منطقه 7 شهرداری مشهد انجام گردید.
شایان ذکر است، در سیزدهمین همایش ملی قیر، آسفالت و ماشین آلات ارائه مقاله علمی توسط پرسنل سازمان عمران با موضوع استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین در پیش بینی مقاومت مارشال آسفالت ارائه گردید.
این مقاله توسط امیر سیاوش حجازی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد، سینا آرمان رئیس اداره برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان عمران، علیرضا حسنی مسئول امور تحقیق و توسعه سازمان عمران و حسن حسین زاده کارشناس تحقیق و توسعه سازمان عمران، ارائه شد.
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5888085365295
Qt: 1.3620760440826